Główna

Witamy na stronie warsztatów “Uczenie Motywowane i robotyka”!

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych najnowszymi badaniami w zakresie uczenia maszynowego, inteligentnych agentów i zaawansowanych systemów robotycznych na wykłady wybitnych specjalistów z kraju i zagranicy. Będzie można również zobaczyć prezentacje robotów, dronów i innych prac realizowanych przez pracowników i studentów uczelni.

Impreza będzie miała miejsce 22 maja 2015 w Centrum Edukacji Międzynarodowej, Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Kielnarowej

Wraz postępami badań nad mózgiem, uczeniem maszynowym oraz nowoczesnymi technologiami w robotyce, dziedzina nauki zwana inteligencją obliczeniową wykazała wiele możliwości skutecznego rozwiązania niektórych z wielkich wyzwań naszego społeczeństwa, włączając w to aspekty życia codziennego. Na wyzwania te składają się na to problemy takie, jak big data, modelowanie procesów kognitywnych, uczenie maszynowe, gry komputerowe, robotyka, technologie biomedyczne, bioinformatyka, i wiele innych.

W ramach warsztatów będzie możliwość wysłuchania dyskusji wybitnych specjalistów w dziedzinie inteligencji obliczeniowej, na temat nowych wyzwań badawczych w tej dziedzinie. Szczególna uwaga zostanie poświęcona kluczowym aspektom w zakresie wykorzystania uczenia motywowanego w systemach kognitywnych i autonomicznych robotach. Warsztaty dostarczą także doskonałej okazji do poznania prac badawczych prowadzonych przez pracowników Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania. Będą także pokazy robotów, dronów i innych projektów realizowanych przez pracowników i studentów uczelni.

Udział w warsztatach jest darmowy dla wszystkich zainteresowanych. Z przyczyn organizacyjnych wymagamy jednak wcześniejszej rejestracji na stronie warsztatów (zakładka Rejestracja). Rejestracja jest otwarta do 19 maja 2015.

Dla wszystkich uczestników zapewniamy transport między Rzeszowem i Kielnarową. Szczegóły w zakładce Miejsce

Gorąco zachęcamy do udziału w warsztatach uczniów, studentów, pracowników naukowych i wszystkich zainteresowanych tematyką nowoczesnej robotyki!

Z wyrazami szacunku,

Komitet Organizacyjny